Opinie o Nas

8 sposobów na spokojny wieczór sylwestrowy.

2021-11-30
8 sposobów na spokojny wieczór sylwestrowy.

8 sposobów na spokojny wieczór

Nie strzelaj w sylwestra

Sylwestrowy wieczór to czas wesołej zabawy przy głośnej muzyce i niebie pełnym strzelających fajerwerków. Kolorowe światło petard wzbudza w nas zachwyt, a w naszych pupilach powoduje jedynie uczucie paniki. Nie bez powodu po 1 stycznia w schroniskach i na ulicach spotkać możemy częściej niż zwykle błąkające się i zagubione psy. Głośne huki i oślepiające błyski straszą zwierzęta, które w panice uciekają na spacerach, szukając schronienia. Możemy zapobiec takim zdarzeniom, dbając o dobro naszych pupili i dzięki odpowiednim suplementom pomóc im w spokoju i zdrowiu przetrwać tę najgłośniejszą noc w roku. Nie wszystkie psiaki i kociaki w Sylwestrową noc są przestraszone, na jedne huki i wystrzały nie robią specjalnie wrażenia, inne zaś trzęsą się ze strachu I chowają w najmniejsze zakamarki. Jeśli Twój pupil należy do tej drugiej grupy nie martw się, w naszych sklepach znajdziesz wiele preparatów wspomagających wyciszenie i spokój zwierząt nie tylko podczas nowego roku, ale także w innych, codziennych, stresujących sytuacjach. Ze względu na różnorodność charakterów i temperamentów pupili do wyboru mamy różne rozwiązania, od obroży i sprayów po krople, przysmaki I suplementy.

1. Obroża

Najprostszą i najmniej stresującą formą zastosowania środka uspokajającego jest obroża. Twój pupil w ogóle nie odczuje, że ma ją na sobie, a zawarte w niej substancję będą uwalniały relaksacyjne substancję. Obroża Beaphar Calming Collar dla kota lub psazawiera walerianę I lawendę, które są często wykorzystywane w produktach prozdrowotnych dla ludzi, mających na celu radzić sobie z lękiem i stresem. Obroża jest wyposażona w mechanizm bezpieczeństwa, pozwalający wysunąć głowę spod paska obroży.

2. Krople

Krople to również bezpieczny i prosty sposób na podanie preparatu psu lub kotu. Zawarty w nich ekstrakt walerianowy po jednorazowej aplikacji działa wyciszająco do 1 tygodnia. W celu osiągnięcia najlepszego efektu aplikować 1 pipetę, raz w tygodniu, na skórę pomiędzy uszami. Eurowet Stresnal 125ml to suplement diety z maczkiem kalifornijskim łagodzący objawy stresu. Specjalnie skomponowane składniki roślinne, takie jak: maczek kalifornijski, kwiatostan głogu, ziele męczennicy cielistej oraz ziele dziurawca zwyczajnego, zawarte w preparacie wpływają relaksująco na zwierzęta.

3. Tabletki

Beaphar No Stress to tabletki uspokajające dla psów i kotów zawierające między innymi melisę, rozmaryn, lipę i kwiat chmielu. Skuteczne działanie preparatu rozpoczyna się około 90 min po zażyciu preparatu. Opakowanie zawiera 20 tabletek. Stress out to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę. Tryptofan zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu, przez co zwiększa uczucie zadowolenia.

4. Aromatyzer

Beaphar No Stress Calming Diffuser dla psa lub kota, aromatyzer behawioralny to preparat opracowany na bazie waleriany i lawendy. Używany w pomieszczeniach redukuje problemy behawioralne wynikające z sytuacji stresowych. Istnieje możliwość dokupienia wkładu wymiennego. Redukuje również nadmierne miauczenie kotów I szczekanie psów, gryzienie lub niszczenie przedmiotów oraz zaznaczanie domu, lub terenu moczem. Dyfuzor elektryczny wraz z wkładem zapewnia dobre samopoczucie przez okres 4 tygodni.

5. Spray

Beaphar CatComfortCaniComfort 30ml to skuteczne rozwiązanie, które pozwala wyciszyć psy i koty. Feromon użyty w Beaphar CaniComfort jest kopią uspokajającego psiego i kociego feromonu, naturalnie wytwarzanego przez psią matkę podczas pielęgnacji swoich szczeniąt i jest kluczowym elementem procesu tworzenia więzi. Klinicznie udowodniono, że te feromony powodują poczucie bezpieczeństwa zarówno u szczeniąt, jak i psów dorosłych. Dzięki sprayowi można pomóc pupilowi całkowicie uwolnić się od stresu. Rozpylając spray, zostawiamy psu i kotu „wiadomość” o tym, że nie ma się czego bać i znajduje się w bezpiecznej przestrzeni. Jest skuteczny przez 5 godzin.

6. Dyfuzor

Dyfuzory są Beaphar CatComfortCaniComfort podłączony do prądu uwalnia feromony powodujące u psa i kota uczucie spokoju. Powinien być używany w pomieszczeniu, w którym pies i kot spędza większość czasu. Używając dyfuzora, można pomóc kotu I psu całkowicie uwolnić się od stresu i wprowadzić go w spokojny I zrównoważony stan. Jest skuteczny na powierzchni do 70m2. Posiada łatwą do użycia wtyczkę. A jeśli skończy się wkład do dyfuzora istnieje możliwość dokupienia wkładu wymiennego

7. Przysmaki

Jeśli Twój pupil kocha przysmaki i jest łakomczuchem, z pewnością skusi się na smakołyk lub pastę zawierającą uspokajające substancję. Taka forma podania nie tylko uspokoi pupila, ale również odwróci jego uwagę i skupi na jedzeniu, a nie odgłosach zewnątrz. Beaphar Calming Bits Treats to przepyszne, mięsne przysmaki skomponowane tak, by redukować niepokój kotów w stresujących sytuacjach. Zawierają walerianę, kwiaty chmielu i melisę, składniki mające na celu ograniczenie lęku i niepokoju w stresogennych sytuacjach. Przysmaki mogą być podawane w odstępach co 3 godz.

8. Pasty

Stress out pasta to naturalny preparat uspokajający dla psów i kotów zawierający tryptofan, rumianek, L-teaninę oraz kozłek lekarski. Zalecane jest podawanie pasty na 3-4 dni przed wystąpieniem sytuacji stresowej i kontynuowanie suplementacji aż do zaniku czynnika wywołującego stres.