Darmowa dostawa od 79,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biodegradowalne, kompostowalne, produkty z recyklingu - czyli jakie?

2024-04-09
Biodegradowalne, kompostowalne, produkty z recyklingu - czyli jakie?

Biodegradowalne, kompostowalne, produkty z recyklingu - czyli jakie?   

Ważne  jest, abyśmy dbali o dobrostan naszych pupili z troską i uwagą. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak codzienne produkty dla naszych zwierząt wpływają na planetę? I co oznacza, że produkty dla nich są biodegradowalne i kompostowalne?  

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują produkty biodegradowalne, kompostowalne i te powstałe z recyklingu. Czym się wyróżniają i dlaczego warto je wybierać?   

Co oznacza, że produkt jest biodegradowalny?

Produkty biodegradowalne to te, które mogą rozkładać się naturalnie i bezpiecznie w środowisku. Oznacza to, że po pewnym czasie ulegają one procesowi degradacji, stając się częścią ziemi.  

Jakie produkty są kompostowalne?

To takie produkty, które pod wpływem odpowiednich warunków mogą zostać przekształcone w składniki naturalnego kompostu. Pomagają zminimalizować nasz ślad węglowy i zmniejszyć ilość odpadów trafiających na wysypiska.  

Kolejna grupa to produkty powstałe z materiałów wtórnych uzyskanych w procesie recyklingu surowców polimerowych, np. butelek.      

Biodegradowalny żwirek

Są to głównie żwirki roślinne: drewniane lub kukurydziane. Jednak nie wszystkie z nich można spuszczać w toalecie. Produkcja ich oparta jest o naturalny oraz biodegradowalny surowiec wtórny, np. drewno czy kukurydzę. Nasze koty mogą cieszyć się czystym i higienicznym miejscem do załatwiania swoich potrzeb, a my możemy czuć się lepiej, wiedząc, że dbamy o nasze środowisko.  

Woreczki na odchody 

O tym, że nie ma to jak mocne i solidne woreczki na psie odchody wie każdy opiekun psa. Zapewniają bezpieczeństwo i ochronę dłoni. One także mogą być wykonane z recyklingu prokonsumenckiego, jak woreczki Earth Rated. Przyczyniają się one do gospodarki o obiegu zamkniętym i zmniejszają ilość odpadów z tworzyw sztucznych.   

Miski z przetworzonych butelek PET

Miska także może być z recyklingu! Miski od Figo mają piękne kolory i antypoślizgowe nóżki, a do tęgo są w różnych rozmiarach. Cała seria została stworzona z recyklatu pochodzącego w 100% z przetworzonych butelek.   

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie znajdziesz wiele przyjaznych dla środowiska produktów. Od ekologicznych zabawek po biodegradowalne żwirek dla kota, czy kompostowalne woreczki na odchody – oferta jest szeroka i zróżnicowana.  

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Szybko,sprawnie,bezproblemowo.
2024-04-05
Wystawiam niższą ocenę z powodu wysłania innego produktu niż na zdjęciu
pixel