Darmowa dostawa od 79,00 zł

Królicze przygody w ogrodzie!

2024-05-07
Królicze przygody w ogrodzie!

Wielkimi krokami zbliża się czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest to wspaniały okres dla nas i naszych przyjaciół. Nie tylko psiaki i koty mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Tyczy się to również gryzoni. Należy mieć przy tym pewien zasób wiedzy, szczególnie jeżeli chodzi o króliki. Przebywanie zwierzęcia poza domem niesie za sobą wiele korzyści, takich jak: budowanie odporności, duża dawka ruchu, odmienna rozrywka. Należy jednak pamiętać by ogrodowe figle były bezpieczne dla królików. O czym musimy wiedzieć? Przede wszystkim zadbajmy o obszar gdzie będzie przebywał nasz podopieczny. Zadbajmy, aby teren był odpowiednio ogrodzony, aby z jednej strony królik nie uciekł, ale też był bezpieczny w przypadku obcych zwierząt, szczególnie psów i kotów.

O czym pamiętać?

Niebezpieczne rośliny

W ogródku znajduje się wiele roślin, które mogą szkodzić naszym puchatym pupilom. Musimy zrobić przegląd ogródka i zabezpieczyć rośliny nieodpowiednie dla królika lub wydzielić inne miejsce na figle zwierzęcia. Uważaj na: piwonię, konwalię majową, hortensję, winobluszcz, cis i bukszpan. Pamiętaj również, by nie wypuszczać królika, kiedy używałeś środki ochrony roślin bądź nawozy. Musisz przeczekać czas karencji, który zawsze znajduje się na opakowaniu produktu.

Bezpieczne rośliny

Warto zadbać, żeby w okolicy zabaw królika były rośliny uwielbiane przez niego. Królik podczas brykania na świeżym powietrzu lubi wrzucić coś na ząb. Jaki przysmak powinien znaleźć się w Twoim ogródku?  Mniszek lekarski, koniczyna, babka lancetowata, jasnota biała i purpurowa oraz stokrotka polna. Dzięki tym roślinom królik bardzo chętnie będzie spędzał czas na zewnątrz. 

Kojec

Należy pamiętać, że do ogrodu mogą wkraść się drapieżniki. Aby uniknąć zagrożeń ze strony kota czy psa trzeba odpowiednio zabezpieczyć kojec, by nic złego nie przytrafiło się naszemu królikowi.

Odpowiednia temperatura

W swoim naturalnym środowisku króliki spędzają czas w norach. Zazwyczaj wychodzą  z nich wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Wynika to z tego, że nie lubią one wysokich temperatur. Najlepiej czują się w temperaturze 10-20 stopni Celsjusza. Warto to wziąć pod uwagę wypuszczając królika do ogrodu. Temperatura powyżej 28 stopni Celsjusza jest dla nich niebezpieczna, musimy o tym pamiętać, by nasz pupil się nie przegrzał lub nie dostał udaru cieplnego. Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o króliki!

Schronienie od słońca

Warto w kojcu zostawić drewniany domek, by królik mógł się schronić przed słońcem. Jednak, należy pamiętać, żeby podczas wysokich temperatur, królik został w domu.

Woda

Ważne by królik podczas zabaw na świeżym powietrzu miał dostęp do świeżej i chłodnej wody. Najlepiej w ciężkiej i ceramicznej misce, by podczas rozrywki nie rozlał zawartości.

Czujność

Musimy pamiętać o zdrowym rozsądku. Nie pozostawiajmy na długie dnie królika bez opieki. Nawet najlepszy kojec może się uszkodzić.

Dbajmy o naszych przyjaciół i podchodźmy odpowiedzialnie do opieki nad nim.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-08
Ok
2024-08-02
Produkt Purina otrzymałam niewłaściwy, mimo iż w uwagach prosiłam o to, jak również prosiłam w uwagach o kontakt w przypadku braku produktu o tej szacie graficznej! Naklejkę „pakowano pod nadzorem kamer” możecie wyrzucić do śmieci, ponieważ to żaden nadzór, jeśli kolejny, kolejny i kolejny raz otrzymuję produkty, które nie są zgodne ze zdjęciem na stronie.
pixel