Darmowa dostawa od 79,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy UVB w terrarystyce

2024-02-03
Lampy UVB w terrarystyce

Lampy UVB w terrarystyce. Dlaczego są tak ważne? 

Decydując się na kupno zwierząt egzotycznych o dziennym trybie życia, jednym z ważnych wymagań, które należy brać pod uwagę jest kupno lampy UVB. Jej brak i/lub brak odpowiedniej suplementacji, może skutkować poważnymi problemami zdrowotnym a w konsekwencji nawet śmiercią pupila.

Jak działają lamy uvb?

Promienie  UVB maksymalizują syntezę witaminy D3 oraz wchłanianie wapnia i zapobiegają chorobom układu kostnego. Oprócz tego pomagają zapobiegać metabolicznym chorobom kości (MBD).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żarówki?

 

Jest kilka różnych rodzajów żarówek/świetlówek z UVB które są odpowiednie dla konkretnych gatunków zwierząt. UVB 5% (inne oznaczenie 5.0 lub 100) dedykowane są dla zwierząt pochodzących z rejonów tropikalnych i subtropikalnych (np. legwany, kameleony, agamy błotne, felsumy madagaskarskie, żółwie wodno-lądowe). Z kolei UVB 10% (inne oznaczenie 10.0 lub 150) dla tych z regionów pustynnych, półpustynnych i sawann (np. żółwi lądowych, waranów stepowych czy agam brodatych).

Jak często wymieniać żarówki UVB?

Żywotność owych żarówek wynosi od 6 do 12 miesięcy (w zależności od długości świecenia w ciągu dnia) i po tym czasie ilość emitowanych promieni UVB mocno spada i należy je wymienić na nowe.

Czy promienie UVB przenikają przez szkoło?

Przy montowaniu żarówki UVB należy pamiętać o tym, że promienie UVB nie przenikają przez szkło.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 144 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Szybko, sprawnie, kompleksowo. Polecam tego sprzedawcę.
2024-05-17
Wszystko w najlepszym porządku
pixel