PSIEkąski - jakie przekąski wybrać dla psa?

W przypadku podawania przysmaków w ciągu dnia, należy pamiętać o proporcjonalnym zmniejszeniu ilości podawanego pokarmu. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów, które przebywają na diecie lub mają małą aktywność w ciągu dnia.
Jakie mamy rodzaje przysmaków?
1. Nauka = nagroda
Podczas treningu przysmaki to podstawa. Najchętniej pies sięga po nie, gdy jest głodny, dlatego staraj się nie karmić psa tuż przed szkoleniem. Smaczki pomagają zmotywować psa do działania i szybciej osiągnąć wyznaczone cele. Przysmaki treningowe powinny być niewielkie i o zwartej konsystencji, aby zmieściły się do każdej kieszeni, czy specjalnej saszetki przeznaczonej do tego celu.

- dla szczeniąt- maluchy potrzebują dużo nauki i rozpieszczania. Smakołyki idealnie się sprawdzają w pracy wychowawczej, procesach adaptacyjnych i socjalizacji w nowych sytuacjach. Maja wiele zastosowań, wzmacniają odporność, pomagają prawidłowo rosnąć, korzystnie wpływają na kości i stawy i zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia.

2. Zdrowie
- nadwaga, niektóre czworonogi mają większą skłonność do tycia, niż inne. Efektem tego może być nadmierna tkanka tłuszczowa. Odpowiednia dieta to w takim przypadku konieczność. Nie znaczy to, że musimy rezygnować z małych przyjemności. Dietetyczne przysmaki dla psów z nadwagą to idealne rozwiązanie dla łakomczuchów na diecie.

- zęby, dzięki przysmakom dentystycznym możesz zadbać o zdrowe zęby i dziąsła swojego psa. Pozwalają one utrzymywać właściwą higienę jamy ustnej psiaka poprzez usuwanie kamienia nazębnego, dzięki czemu pupil będzie cieszył się zdrowymi dziąsłami i mocnymi zębami przez długi czas. Przysmaki odświeżają oddech i pomagają w niwelowaniu przykrego zapachu z pyska.

- kości i stawy, psy kochają długie spacery i bieganie za aportem. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowe kości. Niektóre z psiaków są bardziej narażone na problemy ze stawami, dlatego warto wzbogacić ich dietę w glukozaminę i chondroitynę! Przysmaki stanowią idealną nagrodę dla Twojego psa podczas spacerów, treningów i aktywności fizycznej.

- skóra i sierść, biotyna nazywana „witaminą piękna” wspomaga proces powstawania keratyny – naturalnego budulca skóry i sierści, wpływa też na ograniczenie przetłuszczania się okrywy włosowej. Omega 6 stanowi ważny składnik diety psa wpływający korzystnie na stan jego skóry oraz okrywy włosowej.

3. Psiekąski
- naturalne,
- kości,
- pasty

4. Zabawa
- gry logiczne,
- zabawki na przysmaki

Po te i wiele innych przysmaków, możesz sięgnąć w naszych sklepach i umilić czas swojemu podopiecznemu.