Darmowa dostawa od 79,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szczeniak w domu! Wyprawka

2024-06-07
Szczeniak w domu! Wyprawka

Twoim marzeniem jest pojawienie się czworonożnego pupila w domu? Jesteś przerażony, bo nie wiesz jak przygotować się na pojawienie tego malucha w domu? Spokojnie z naszymi poradami przygotujesz się we właściwy sposób. Strach ma tylko wielkie oczy, a nasze wskazówki pomogą Ci pokonać lęk i cie­szyć się z oczekiwania na nowego członka rodziny. Oto kilka z nich: 

PODKŁADY HIGIENICZNE

Dopasuj odpowiedni rozmiar do wielkości Twojego przyjacie­la, jednak pamiętaj im większe podkłady tym lepiej, piesek ła­twiej trafi. 

KARMA MOKRA I SUCHA

Ważne jest, aby na początku wspólnej drogi podawać tą samą karmę, którą był żywio­ny szczeniak po odstawieniu od mleka matki. Powoli trzeba przyzwyczajać psa do różnych konsystencji. Nie możemy ro­bić nic szybko i pochopnie, po­nieważ może to spowodować problemy żołądkowe zwierza­ka. Pamiętajmy o odpowiedniej wielkości krokietów, już na po­czątku musimy przyzwyczaić psa do gryzienia. Na początku należy skorzystać z linii dedy­kowanej dla szczeniąt, czyli puppy. Należy zwrócić uwagę na skład karmy, wybierajmy tą z największą zawartością mięsa i obserwujmy szczeniaka. 

LEGOWISKO 

Wybierz odpowiednie miejsce i wygodne legowisko do wy­poczynku i snu dla Twojego czworonożnego przyjaciela. Dla szczeniaka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i takie miejsce musisz mu stworzyć w Twoim domu, aby czuł ciepło. Na początek wy­bierz mniejsze legowisko, aby otulało szczeniaka. Pamiętaj wygoda psa jest najważniejsza.

SZCZOTKA, ZGRZEBŁO DO CZESANIA SIERŚCI/WŁOSÓW

Do tego urządzenia trzeba przyzwyczaić psa już na sa­mym początku. Dzięki temu nasz czworonożny przyjaciel będzie lubił tego typu zabiegi, co ułatwi nam samodzielne wy­czesywanie sierści lub włosów. zdecyduj, który rodzaj najbar­dziej Ci odpowiada. 

PUSZOREK I SMYCZ

Na początek najlepiej sprawdzi się miękki puszorek. Obróżka w początkowych miesiącach się nie sprawdzi, ponieważ bę­dzie ciągnęła go w szyję. Na sam początek wybierz smycz smycz klasyczną, na automa­tyczną przyjdzie pora, kiedy piesek nauczy się chodzić bli­sko „nogi".

NOSIDŁO, TRANSPORTER

Wybór na rynku jest bardzo szeroki, poprzez różnego ro­dzaju transportery (plastikowe bądź z materiału) lub nosidła , które często przypominają chustę dla niemowląt. Sam zdecyduj, który rodzaj najbar­dziej Ci odpowiada. 

UBRANKO 

Jeśli szczeniak wychowuje się jesienią lub zimą warto zakupić jeden/dwa sweterki lub płasz­czyki aby nie zmarzł. Ważny jest też krem natłuszczająca - ochronny na poduszki pod łapkami.

ARTYKUŁY HIGIENICZNE

W wyprawce dla naszego czworonożnego przyjaciela musimy pamiętać o chusteczkach do czyszczenia łap i sierści, szamponie, preparatem lub wodą bromową i płynie do przemywania oczu oraz szczotki z pastą do zębów. Szczeniakowi trzeba myć regularnie zęby, a przy tym zapewnić przysmaki, które odświeżają oddech.

ZABAWKI, COŚ CO SZCZENIA­KI Na KOCHAJĄ NAJBARDZIEJ

Na początek szczeniak potrzebuje Przytulanki - dedykowanej dla szczeniaków. Nie podawaj zabawek dziecięcych, aby nie zaszkodzić zwierzakowi. Różnej wielkości gryzaki na których pies skupi uwagę, aby nie gryźć mebli czy kapci. Fajną opcją są też sznury, aby młody piesek mógł spożytkować swoją całą energię.

PRZYSMAKI

Nie kupujmy ich zbyt wcześnie. simy dawać Pierwsze po 3 pamiętać, przysmaki miesiącu aby należy życia. Musimy pamiętać, aby były one dedykowane dla szczeniąt. Na początek po 3 miesiącu życia kupujemy tylko takie typowo dla szczeniąt. Podając przysmaki możemy uczyć pieska posłuszeństwa. Każdą dobrze wkonaną komendę nagradzamy.

MISKI

Tutaj temat jest bardziej złożo­ny. Miskę trzeba dobrać do naszego szczeniaka. Miski muszą być dobrane do długości szyi psa, uszu czy nóg. Często zanim trafimy na idealną miskę upłynie trochę czasu. Ważne, by metodą prób i błędów udało się znaleźć miskę odpowiednią dla twojego czworonożnego przyjaciela. Pamiętaj o tych kilku zasadach, a Twój szczeniak będzie najszczęśliwszym czworonożnym przyjacielem pod słońcem.

PAMIĘTAJ JESZCZE O KOMPLECIE SZCZEPIEŃ, BADANIU KRWI, ODROBACZENIU, PODANIA PREPARATU NA PCHŁY I KLESZCZE A TAKŻE SZCZEPIONKI PRZECIWKO WŚCIE-KLIŹNIE. 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 141 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
znacznie wydłużył sie termin dostawy , Nie informując mnie w żaden sposub
2024-05-17
Wszystko w najlepszym porządku
pixel