Opinie o Nas

Wyprawka dla żółwia wodno-lądowego czyli czego potrzebuje żółw w terrarium?

2021-04-26
Wyprawka dla żółwia wodno-lądowego czyli czego potrzebuje żółw w terrarium?

Akwaterrarium
Żółwie wodno-lądowe potrzebują akwarium minimum 60 litrów. Ważne jest, aby poza zbiornikiem z woda miały również możliwość wyjścia na lad. Większą część powinna stanowić jednak woda, a ta musi być nieustannie filtrowana, aby utrzymać jej czystość i klarowność. Najlepiej sprawdzi się filtr wewnętrzny Sera Fill. Filtr możemy umieścić w poziomie oraz podłączyć deszczownice, która dostarczy do wody odpowiednią ilość tlenu. Zawiera on wkład węglowy, który usunie z wody brzydkie zapachy. W akwarium musimy również umieścić grzałkę, aby woda miała odpowiednią temperaturę i nie była zbyt zimna.

 

 

Oświetlenie i ogrzewanie
Żółwie uwielbiają się wygrzewać. Dlatego nad zbiornikiem powinno znaleźć się źródło ciepła w postaci żarówki. Zalecamy użycie żarówki dla żółwi wodnych Exo Terra Repti Glo 50 W. Żarówka ta jest wykonana ze szkła laboratoryjnego, które nie pęknie w momencie zachlapania przez wodę. Musimy również zadbać o dostateczna ilość promieni UVB. Żarówka tropikalna Exo Terra Reptile UVB 100 25 W, będzie idealna do tego celu.

Wszystkie produkty marki EXO TERRA zajdziesz w naszych sklepach stacjonarnych. >> Sprawdź gdzie kupić! <<


Wystrój terrarium
W naszym akwaterrarium musimy utworzyć dla żółwia część lądową. Możemy w tym celu wykorzystać naturalne skały i korzenie
lub użyć gotowa wyspę dla żółwi wodno-lądowych Exo Terra Turtle Bank, która sama utrzymuje się na powierzchni wody. W
części wodnej możemy posadzić rośliny akwariowe o niskich wymaganiach np. cryptocoryny, microsorium, cabomby itd.