Gry i zabawy z psem - jak najlepiej spędzać czas ze swoim pupilem?
Gry i zabawy z psem - jak najlepiej spędzać czas ze swoim pupilem?

Każdy pies potrzebuje codziennej dawki aktywności! Wspólne spacery, gry i zabawy pozwalają na zaspokojenie tych potrzeb i rozładowanie energii. Psy, podobnie jak ludzie, potrzebują różnorodnych bodźców, by rozwijać się prawidłowo funkcjonować. Co ciekawe, okazuje się, że psy zdecydowanie bardziej wolą bawić się z właścicielem niż z innymi psami, gdyż dla psów ciekawsze są zabawki, którym uwagę poświęcają ludzie, niż te, którymi bawią się inne psiaki.

Na zewnątrz.

Spacer jest najlepszym sposobem, by pies zaspokoił swoją potrzebę ruchu i zabawy. Przestrzeń na zewnątrz daje dużo możliwości do biegania, zapewnia swobodę ruchów i cały wachlarz przeróżnych gier i zabaw, które możesz zaproponować swojemu pupilowi. Nie wszystkie psy lubią bawić się jednakowo, dlatego warto wybrać takie miejsce na spacer, gdzie Wasza wspólna zaplanowana zabawa będzie najwygodniejsza.

 

 

 

Zabawy z psem RUCHOWE
1. Zabawa w chowanego
Jedna osoba zajmuje psa, a druga się chowa. Gdy pies ją znajdzie, należy go pochwalić lub wręczyć przysmak.
2. Zabawa w ganianego
Nie musisz biegać szybko, a po prostu zachęcać psa do podążania za sobą. Gdy cię dogoni, wręczaj mu przysmak. Możesz również biegać wspólnie z Twoim pupilem, dzięki temu Ty wzmocnisz swoją kondycję fizyczną, a Twój psiak spożytkuje własną energię przemierzając kilometry razem z Tobą.
3. Przeciąganie
Psy uwielbiają tę formę aktywności, jednak musimy wykazać się tutaj ostrożnością. Z pewnością nie powinniśmy szarpać sznura zbyt mocno. Istotne jest również to, aby był on wykonany z miękkich, ale mocnych tworzyw. Odpowiedzialna i mądra zabawa nie spowoduje u psa agresji, której niektórzy właściciele czasami się obawiają.
4. Poszukiwanie
Przysmaki lub zabawki możemy chować nie tylko w domu, ale również na zewnątrz. Istotne jest to, aby zwierzak nie widział gdzie go ukrywasz. Odnalezienie zabawki lub przysmaku będzie nagrodą, którą możesz poprzeć pochwałą i radosnym pogłaskaniem psiaka.

Aportowanie to to, co większość psów lubi najbardziej.

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych i online: >> Znajdź idealne dla Twojego psa <<

5. Aportowanie, frisbee
Pies musi przynieść rzuconego mu patyka, piłeczkę lub inna ulubioną zabawkę. Większość psów na początku nie chce oddawać złapanego przedmiotu, dlatego wymaga to treningu i nauki. Dog frisbee polega na rzucaniu dyskiem przez człowieka. Zwierzak
musi go złapać. Nie wszystkie rasy psów chętne są do takiej formy zabawy, wymaga ona wielu godzin treningów i wiedzy w tym temacie.
6. Agility
Tutaj przyda się spacer do psiego parku gdzie znajdziesz specjalnie do tego przygotowany tor przeszkód. Pupil musi pokonać stworzony tor z pomocą Twoich komend. Taka zabawa wymaga jednak systematycznej nauki. Warto zasięgnąć rady specjalisty i dowiedzieć się więcej o tej formie aktywności, wówczas zabawa ta będzie sprawiała Tobie i Twojemu psu mnóstwo radości.

W domu
Zdarza się tak, że z jakiegoś powodu musimy ograniczyć nasze spacery do krótkiej rundki wokół bloku lub szybkiego wyjścia na pobliski trawnik. Powody mogą być różne - choroba, zmęczenie, brak czasu lub po prostu fatalna pogoda, która zupełnie nie pozwala nam wyjść na dłuższy spacer. Właśnie dlatego mamy dla Was kilka pomysłów jak pobawić się z psem w domu, gdy roznosi go energia.
Zabawy z psem RUCHOWE
W domu czy mieszkaniu mamy niewiele miejsca na zabawę z psem, co zmusza nas do wymyślenia kreatywnych atrakcji, które będzie można zrealizować nawet na niewielkiej przestrzeni. Szczególnie szczeniaczki i młodsze psy potrzebują o wiele więcej bodźców niż psy dorosłe i starsze, dlatego trudno jest zaspokoić ich potrzebę zabawy wyłącznie podczas spacerów.
1. Przeciąganie
Podobnie jak z szarpaniem na dworze, możemy również szarpać się z psem w domu używając do tego celu przeróżnych miękkich szarpaków. To jedna z najbardziej lubianych zabaw przez każdego psiaka.
2. Aportowanie
O ile jest to bezpieczne i nasze mieszkanie jest wystarczająco duże by rzucić zabawkę psu możemy pobawić się w ten sposób. Niewielka przestrzeń to również dobra okazja do nauki przynoszenia zabawki właścicielowi i zostawiania jej w oczekiwaniu na kolejny rzut.

Zabawa w wodzie i na lądzie!

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych i online: >> Sprawdź naszą ofertę <<

3. Nauka komend lub sztuczek
Dom to również idealne miejsce na trening prostych komend, dlatego że nic nie rozprasza Twojego pupila i jest on w stanie skupić się na tym co do niego mówisz oraz na wykonaniu zadanej komendy. Warto wykorzystać do tego celu ulubione przysmaki.

Zabawy z psem UMYSŁOWE
1. Szukanie
- pokazujemy psu zabawkę lub przysmak i wydajemy komendę „zostań”, następnie chowamy przedmiot tak, aby pies nie wiedział gdzie on jest i wydajemy komendę „szukaj”. W ten sposób pies będzie przemierzał całe mieszkanie w poszukiwaniu przedmiotu.
2. Nauka samokontroli
- wydajemy psu komendę „leżeć/waruj/zostań”, a przysmak kładziemy nieopodal psa lub tuż przed nim mówiąc „zostaw”, a dopiero gdy wydamy komendę „weź”, pies może sięgnąć po przysmak.
3. Kongi i gryzaki
- wszystkie gryzaki, kule smakule oraz zabawki typu kong to świetna metoda, aby zająć psu czas podczas długiego pobytu w domu. Umieszczamy w zabawce smakołyki w postaci mokrej karmy, pasty lub niewielkich przysmaków, a pies poprzez gryzienie oraz lizanie wydobywa zawartość ze środka.

Kongi, to najmodniejsze przysmako-zabawki ostatnich lat!

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych: >> Znajdź najbliższy <<

4. Zabawy węchowe
- przysmaki ukryte między kawałkami polarowych pasków pobudzają naturalny instynkt psa do węszenia i poszukiwania pokarmu. Zabawy węchowe są świetnym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii psa. Uczą go koncentracji na jednym zadaniu i wyciszają. Szukanie smakołyków w takiej macie jest sporym wyzwaniem intelektualnym dla psa.

Maty węchowe rozwijają zmysły Twojego psa.

Maty dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych: >> Znajdź najbliższy <<

5. Gry logiczne
- Zabawka dla psa na inteligencję to wspaniała, a zarazem prosta gra logiczna, dzięki której Twój pies z dnia na dzień będzie stawał się sprytniejszy. Zadaniem czworo -noga jest znaleźć sposób na to, by wydobyć smaczki poukrywane w zabawce. Ta misja wymaga od niego uwagi, koncentracji, wykorzystania węchu oraz zdolności motorycznych.

Jakie zabawki dla psa?

Zabawki do wody
Szarpaki, piłki i kości, które unoszą się na wodzie. Mają intensywne kolory i są wykonane z wodoodpornego tworzywa. Dzięki temu twój pupil z łatwością je dostrzeże i będzie miał możliwość łatwego przechwycenia pływającego przedmiotu.

Piłki i dyski, aporty
Sprawdzą się do zabawy na otwartej przestrzeni, np. do aportowania. To zdecydowanie strzał w dziesiątkę dla bardzo aktywnych psów, które mają dużą potrzebę ruchu. Zabawa w aportowanie może doskonale urozmaicić zwykłe spacery, ale pamiętaj, że to nie jest rozrywka dla każdego psa. Psy z umiarkowaną lub małą potrzebą aktywności fizycznej mogą nie być zainteresowane bieganiem za piłką w tę i z powrotem.

Bezpieczne zabawki do spędzania wspólnego czasu w domu.

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych i online: >> Sprawdź ofertę <<

Gryzaki i szarpaki
Gryzienie i żucie to podstawowe potrzeby fizjologiczne psów. Psy muszą je codziennie zaspokajać, najlepiej za pomocą gryzaków przeznaczonych dla psów. Szarpaki to zabawki, którymi pies może bawić się samodzielnie lub razem z opiekunem. Warto mieć dwa szarpaki – jeden do zabawy na zewnątrz z opiekunem, a drugi do zabawy w domu.

Inteligentne
Są to różnego rodzaju puzzle i łamigłówki, których zasady gry nie zawsze są takie same. Im bardziej kreatywna zabawka, tym lepsza! Psy potrzebują stymulacji intelektualnej – zabawek edukacyjnych, które będą pobudzać ich logiczne myślenie. Motywacją do zabawy takimi produktami będą poukrywane przysmaki dla psów, które doskonale stymulują do rozpracowania instrukcji obsługi takiej zabawki.

Zabawki rozwijające inteligencję Twojego pupila!

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych i online: >> Kup teraz <<

Kong i inne „kule smakule”
Zabawka jest wykonana najczęściej z tworzywa wysokiej jakości. Należy w niej ukryć psie smakołyki lub porcję pokarmu. Pies będzie musiał się bardzo postarać, by dotrzeć do aromatycznego jedzenia. W niektórych zabawkach tego typu należy wykazać się dużym sprytem – nagryźć zabawkę w odpowiednim miejscu, by wyleciały wszystkie przysmaki lub dostać się do nich za pomocą języka.

Pluszaki
Miękkie zabawki, które nie mają żadnych elementów, które pies mógłby połknąć. Mogą to być zwykłe maskotki (o ile nie mają np. doszytych oczu z guzików) lub pluszaki dostępne w sklepach zoologicznych.

Ulubiony pluszak psa, to jedna z najbardziej uroczych aspektów posiadania pupila. Znajdź zabawkę idealną.

Zabawki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych: >> Znajdź najbliższy <<

Wymuszanie ZABAWY
Jak sobie z tym radzić?

Zasady
Ustalone już od najmłodszych lat dają psu poczucie bezpieczeństwa. Małemu szczeniaczkowi często pozwalamy na więcej, gdyż sam jego widok nie pozwala nam na bycie konsekwentnym i stanowczym. To ogromny błąd, który ma konsekwencje w przyszłości. Jeśli nie ukrócimy problematycznych zachowań już na początku i nie pokażemy psu co mu wolno, a czego nie, przemienią się one w wybuchy frustracji i bardzo natarczywe próby wywierania presji.

Ignorowanie
Nagminne i natarczywe szczekanie oraz zaczepki należy ignorować do czasu, aż pies się uspokoi. Wtedy możesz nagrodzić psa, ale pamiętaj, aby robić to zawsze, gdy pies jest już w pełni wyciszony.

Wyprzedzanie
Przewiduj sytuacje, które wymusza Twój pies. W przypadku częstego wymuszania zabawy postaraj się chwilę wcześniej zacząć zabawę, zanim twój pies zrobi to pierwszy! Nauczysz go tym samym, że to Ty decydujesz o tym, kiedy rozpocznie się zabawa.

Energia
Pamiętaj, że każdy pies potrzebuje codziennych spacerów oraz regularnych treningów i zabaw. Bez tego będzie pobudzony i kłopotliwy każdego dnia. Nie zapomnij też o specjalnych zabawkach, które podobnie jak spacer mogą zmęczyć Twojego pupila.

Pamiętaj! To Ty powinieneś zaczynać i kończyć zabawę!

Dlaczego warto bawić się z psem?

Dlaczego warto bawić się z psem?

 

Nie zapomnij nagrodzić swojego pupila za dobrą zabawę!

Przysmaki dla psa uzupełniają dietę i wspomagają kondycję naszych podopiecznych.

Małe smaczki podczas zabawy, to nieodłączny element.

Przysmaki dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych i online: >> CARNILOVE << , >> BRIT <<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium