PROBIOTYK – jeden z ważniejszych suplementów diety Twojego psa
PROBIOTYK – jeden z ważniejszych suplementów diety Twojego psa

Powszechnie wiadomo, że bakterie mogą prowadzić do infekcji u ludzi oraz u zwierząt. Czy jednak wiedziałeś, że niektóre z nich mogą korzystanie wpływać na jakość życia? Korzystne bakterie mogą być podawane psom w postaci suplementów diety, zwanymi probiotykami. Większość osób jest świadoma korzyści płynących z podawania probiotyków u ludzi i zwierząt z biegunka, czy zaburzeniami gastroenterologicznymi – jednak jest coraz więcej doniesień, że suplementowanie diety o probiotyki ma o wiele szersze spektrum korzyści.

czytaj całość »
Czego pies nie może jeść?
Czego pies nie może jeść?

Niektóre psiaki są ciekawe świata: poznają go i próbują nowych rzeczy. Wielu z nich to smakosze, którzy wąchają i smakują różne rzeczy napotkane na swojej drodze. Jako właściciele zwierząt jesteśmy zobowiązani do zapewnienia im bezpieczeństwa. Wiele produktów w naszym domu i w naszej kuchni jest dla nich bardzo niebezpieczna. Spożycie nawet niewielkiej ilości niektórych z nich ma negatywny wpływ na organizm pupila. 

czytaj całość »
Co robić, gdy ryby podgryzają rośliny w akwarium?
Co robić, gdy ryby podgryzają rośliny w akwarium?

Jednym z problemów, który pojawia się w akwarium ogólnym z roślinami, jest niszczenie roślin przez ryby. Wiele gatunków popularnych ryb chętnie uzupełnia swoją dietę o składniki roślinne, podgryzając rośliny, zwłaszcza delikatne liście gatunków łodygowych. Do takich ryb należą brzanki czy też ryby jajożyworodne, jak np. popularne molinezje.

czytaj całość »
DRYBED – innowacyjne podłoże weterynaryjne
DRYBED – innowacyjne podłoże weterynaryjne

Poznaj drybed’a - wyjątkowe, antyalergiczne podłoże dla psów, kotów, królików, kawii domowych i innych małych zwierząt futerkowych. Zapewnia komfort, miękkość i ciepło. Całkowicie przepuszcza wilgoć, pozostawiając powierzchnię zawsze suchą!

czytaj całość »
Żywienie krewetek słodkowodnych
Żywienie krewetek słodkowodnych

Podział krewetek na karłowate, wielkoramienne i filtrujące w pewnym sensie odzwierciedla ich upodobania pokarmowe i sposób żerowania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak powinna wyglądać dieta tych skorupiaków i poznać porady dotyczące tej kwestii to zapraszamy Cię do lektury artykułu. 

czytaj całość »
Jak dokarmiać ptaki?
Jak dokarmiać ptaki?

Rosnąca urbanizacja i coraz większe skażenie środowiska, powodują, że populacja dzikich ptaków stale się zmniejsza, a liczba ptaków, którym trzeba pomagać cały czas rośnie. Niektórzy badacze uważają, że z racji coraz mniejszej ilości terenów zielonych ptaki w miastach powinny być dokarmiane cały rok. Jak dokarmiać ptaki mądrze, aby nie wyrządzić im krzywdy, szczególnie w okresie zimy i mrozów? Przygotowaliśmy dla Was kilka pomocnych rad i wskazówek. 

czytaj całość »
Idealny pokarm dla małych ryb
Idealny pokarm dla małych ryb

W jaki sposób możemy dostarczać małym rybom akwariowym pokarm zawierającym niezbędne składniki odżywcze? Jest to pytanie zadawane przez wielu akwarystów. W akwarystyce obserwuje się trend posiadania małych akwariów typu Nano i co za tym idzie małych ryb ozdobnych wewnątrz. Microrasbory, neony, gupiki, danio pręgowane i im podobne, z powodu ich małych otworów gębowych mogą jeść tylko małe kawałki jedzenia. Nowa linia produktów Micro firmy Tetra umożliwia teraz podawanie tym rybom bardziej wszechstronnej diety w postaci najmniejszych granulek, peletu, pałeczek i chipsów.

czytaj całość »
Klatka dla świnki morskiej (kawii domowej) i jej wyposażenie
Klatka dla świnki morskiej (kawii domowej) i jej wyposażenie

Kawia domowa (znana również jako świnka morska) to popularny gryzoń mieszkający w wielu polskich domach. Pewnie wiele naszych klientów i czytelników chce zostać w przyszłości właścicielem tego zwierzątka i zastanawia się jaką klatkę wybrać i w co ją wyposażyć. Spokojnie, już nie musisz się tym zastanawiać! W tym artykule dowiesz się jaki domek wybrać dla świnki morskiej i jak go zaaranżować.

czytaj całość »
Kleszcz u psa - czy naprawdę jest taki groźny?
Kleszcz u psa - czy naprawdę jest taki groźny?

Kleszcze stanowią ogromne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Te małe, niepozorne pajęczaki mogą przenosić aż 20 różnych chorób, które w skrajnych przypadkach prowadzą nawet do śmierci, dlatego pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć. Kleszcze często są nosicielami różnych chorób, na przykład boreliozy czy babeszjozy. Jak rozpoznać objawy u swojego pupila i skutecznie chronić go przed tym zagrożeniem?

czytaj całość »
Jak się ustrzec prze INWAZJĄ?
Jak się ustrzec prze INWAZJĄ?

Przemija kolejna zima, promienie słońca rozgrzewają wychłodzoną ziemię. Na nowo wybudza się przyroda z zimowego letargu i jak w poprzednich latach właścicielom psów i kotów przyjdzie zmierzyć się z inwazją pasożytów zewnętrznych, z których najbardziej popularnymi w naszych warunkach środowiskowych i geograficznych są pchły i kleszcze.

czytaj całość »
Cała prawda o drapaku dla kota!
Cała prawda o drapaku dla kota!

Drapanie nieodłącznie towarzyszy w życiu każdego kota w ciągu ich całego dnia. Ważne jest, abyśmy poznali przyczyny tego zachowania, tak aby móc sprostać wymaganiom naszego mruczka podczas wyboru drapaka. Nie raz byliśmy świadkiem, gdzie nasz pupil ukradkiem próbował drapać nasze ulubione meble w mieszkaniu. Aby się to nie powtarzało, musimy zadbać o atrakcyjne miejsce, w którym kot będzie chciał zaspokoić swoje potrzeby drapania. W poniższym artykule przedstawimy jakie zachowanie kieruje kotem podczas drapania, a także opiszemy idealne drapaki dla twojego czworonożnego przyjaciela. 

czytaj całość »
Papuga i jajka
Papuga i jajka

Dzielimy nasze mieszkania, domy z pierzastymi przyjaciółmi: papużkami falistymi, nimfami. Czasem zdarza się tak, że chcemy powiększyć naszą papuzią rodzinę i postanawiamy przygotować się do tego wielkiego wydarzenia: kupujemy partnera, odpowiednio przygotowujemy klatkę i czekamy na małe papużki: po pewnym czasie pojawiają się jajeczka, z których wykluwają się małe lub niestety nie. Co robić w takich sytuacjach? Jak pomóc papugom i ich maleństwom? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj całość »
Małe przyjemności, czyli przysmaki dla psa
Małe przyjemności, czyli przysmaki dla psa

Każdy właściciel psa wie, że czworonogi uwielbiają smakołyki. Częstujemy nimi naszych pupili kiedy chcemy sprawić im przyjemność czy jako nagrodę za dobre sprawowanie. Przysmaki dla psa przydają się także podczas tresury, już od najmłodszych lat życia naszego podopiecznego. Smakołyki są dla psa motywacją do wysiłku – umysłowego czy też do wykonywania sztuczek i pokonywania różnych przeszkód. Oferta smaczków jest niesamowicie bogata - mamy w czym wybierać. Przysmaki dla psa można podzielić na kilka kategorii, ze względu na ich formę czy funkcjonalność. Które z nich są najodpowiedniejsze dla Twojego psa? Na co zwracać uwagę, wybierając przysmak dla psa?

czytaj całość »
4 produkty z kocimiętką
5 produktów z kocimiętką

Kocimiętka to zioło. Jej łacińska nazwa to Nepeta Cataria. Jest bogata w nepetalakton – koci feromon.  Gdy kot poczuje kocimiętkę zmienia swoje zachowanie: mruczy i miauczy, ociera się i tarza się w miejscu w którym czuje zapach rośliny. Ten stan podekscytowania trwa około 10 minut. Po pewnym czasie (najczęściej jest to kilka godzin), nasz milusiński może poczuć ją znowu i zacząć ponowną zabawę.

czytaj całość »
Jak dbać o psie i kocie łapki zimą?
Jak dbać o psie i kocie łapki zimą?

Wraz z nadejściem zimy zaczynamy bardziej o siebie dbać, cieplej się ubierać i szukamy dla siebie odpowiednich na tą porę roku butów. Ważne, aby były ciepłe, nie przemakały i były odpowiednio zakonserwowane na wszystkie środki chemiczne rozsypywane na chodnikach. Skoro nasza skóra w trakcie mrozów staje się przesuszona i szorstka, a sól rozsypywana na chodnikach niszczy nasze obuwie, to zastanówmy się jak to wpływa na łapki naszych psiaków podczas każdego spaceru.

czytaj całość »
Czy to świnka morska? Czy to kawia domowa?
Czy to świnka morska? Czy to kawia domowa?

Kawia domowa, do niedawna lepiej znana jako świnka morska uważana jest za spokojnego, towarzyskiego i najsympatyczniejszego gryzonia hodowanego w warunkach domowych. co ważne, bardzo szybko przywiązuje się do swojego właściciela. Kawia z natury jest zwierzęciem stadnym, dlatego przed zakupem warto rozważyć możliwość zakupu od razu dwóch osobników. W ten sposób gryzonie będą dotrzymywały sobie towarzystwa podczas naszej nieobecności. Hodowla kawii nie jest uciążliwa, a daje wiele radości, szczególnie dzieciom. Jeśli decyzja o zakupie tego sympatycznego gryzonia już zapadła, należy się odpowiednio przygotować na przybycie nowego lokatora.

czytaj całość »
To i owo o diecie kosztaniczek, czyli co koszatniczka może jeść
To i owo o diecie kosztaniczek, czyli co koszatniczka może jeść

Lubią aktywność dzienną, mają ogon zakończony kępką czarnych, sztywnych włosów, a ich zęby są pomarańczowe! Koszatniczki, bo o nich mowa wymagają specjalnej diety. Środowisko naturalne tych małych gryzoni to Chile, gdzie w zaroślach, skałach i zboczach skalnych kopią swoje małe norki. Tam też szukają swojego pokarmu, który zbierają z ziemi. Ich małe łapki poszukują traw, liści, kory drzew, ziół oraz nasion. Potrafią również wspiąć się na krzewy lub drzewa w poszukiwaniu smakołyków. W niektórych regionach podkradają lokalnym rolnikom uprawy owoców oraz pszenicy. A co z koszatniczkami mieszkającymi w naszych domach? Co serwować naszym milusińskim? W jakie składniki powinna być bogata ich dieta? Koszatniczki nie są zwierzakami wybrednymi. z chęcią zjedzą wszystko! Dlatego ich opiekunowi powinni zwrócić szczególną uwagę na posiłki serwowane swoim milusińskim!

czytaj całość »
Alergie pokarmowe u psów
Alergie pokarmowe u psów

Alergia pokarmowa u psów jest dość często spotykaną dolegliwością. Gdy opiekun zauważy problemy skórne u pupila, powinien wiedzieć, czy ich powodem może być reakcja alergiczna na któryś ze składników pokarmowych. Jak rozpoznać różnego typu alergię i co zrobić, by pomóc zwierzęciu cierpiącemu z jej powodu?

czytaj całość »
Jak przygotować akwarium przed wyjazdem?
Jak przygotować akwarium przed wyjazdem?

Wyjazd na weekend lub urlop to problem niemal dla wszystkich posiadaczy zwierząt. Wydaje się, że akwaryści, nie mogąc zabrać ze sobą swoich podopiecznych, są w szczególnie trudnym położeniu. Otóż nie. Po głębszej analizie okazuje się, że są w całkiem dobrej sytuacji.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium