Wyprawka dla żółwia wodno-lądowego czyli czego potrzebuje żółw w terrarium
Wyprawka dla żółwia wodno-lądowego czyli czego potrzebuje żółw w terrarium

Żółwie wodno-lądowe to urocze zwierzątka, które z pewnością zafascynują niejednego wielbiciela zwierząt. Wymagają jednak zapewnienia im optymalnych warunków zarówno w wodzie jak i na lądzie. Dlatego w niniejszym poście przybliżymy co i jak zrobić by żółwik był szczęśliwy i towarzyszył nam przez długi czas.

czytaj całość »
Odżywianie żółwi wodno-lądowych - Co jedzą żółwie?
Odżywianie żółwi Wodno-lądowych

Większość gatunków w zależności od etapu życia różni się znacznie pod względem stopnia mięsożerności i roślinożerności. Jako młode osobniki są mięsożercami, które żywią się bezkręgowcami wodnymi, rybami i larwami płazów ale w miarę dojrzewania stają się oportunistycznymi wszystkożercami, żywiącymi się głównie roślinnością wodną. Chociaż dorosłe żółwie są przede wszystkim roślinożerne, uzupełniają dietę o pokarm zwierzęcy, gdy tylko nadarzy się okazja.

czytaj całość »
Odżywianie żółwi lądowych - Co jedzą żółwie?
Odżywianie żółwi lądowych - Co jedzą żółwie

Prawidłowa dieta roślinożernych żółwi lądowych z rejonów basenu Morza Śródziemnego oparta jest na różnorodnej mieszance traw, roślin zielnych i kwiatów. Jest to pokarm, którym żywią się na wolności i do takiego pożywienia przystosowane są ich układy trawienne. Dieta musi być typowo wegetariańska, bez dodatku białka pochodzenia zwierzęcego. 

czytaj całość »
Gry i zabawy z psem - jak najlepiej spędzać czas ze swoim pupilem?
Gry i zabawy z psem - jak najlepiej spędzać czas ze swoim pupilem?

Każdy pies potrzebuje codziennej dawki aktywności! Wspólne spacery, gry i zabawy pozwalają na zaspokojenie tych potrzeb i rozładowanie energii. Psy, podobnie jak ludzie, potrzebują różnorodnych bodźców, by rozwijać się prawidłowo funkcjonować. Co ciekawe, okazuje się, że psy zdecydowanie bardziej wolą bawić się z właścicielem niż z innymi psami, gdyż dla psów ciekawsze są zabawki, którym uwagę poświęcają ludzie, niż te, którymi bawią się inne psiaki.

czytaj całość »
Zwierzęta versus Rośliny - jakie rośliny są szkodliwe dla zwierząt domowych?
Zwierzęta versus Rośliny

W dobie pandemii coraz częściej mamy ochotę zapraszać naturę do naszych domów i mieszkań. Kolekcjonujemy egzotyczne okazy roślin i interesujemy się poszerzeniem swojej rodziny o jakieś zwierzątko. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny idą w parze ze zwierzętami. Wiele kuszących nas okazów jest szkodliwych lub wręcz zabójczych dla naszych pupili. Nawet jeżeli nasze zwierzaki nie wykazują zainteresowania roślinami, nie znaczy to, że kiedyś, pod naszą nieobecność nie uznają ich za świetną przekąskę.

czytaj całość »
CHOMIKoweLOVE - co powinieneś wiedzieć o chomikach
CHOMIKoweLOVE - co powinieneś wiedzieć o chomikach

Chomiki są jedynymi z popularniejszych zwierząt domowych. Najczęściej kupowane są jako pierwsze zwierzątko dla dzieci, aby nauczyć je odpowiedzialności i zapoznać z pięknym i ciekawym światem zwierząt. To również wspaniała nauka przyjaźni i miłości! Nie zapomnijmy jednak doglądać i pomagać w opiece nad chomiczkiem w pierwszych chwilach w nowym domu. Uczmy, jak prawidłowo i delikatnie obchodzić się z żywym stworzeniem

czytaj całość »
Flexi NEW NEON – zawsze widoczny pupil na spacerze!
Flexi NEW NEON – zawsze widoczny pupil na spacerze!

Widzieć i być widzianym: to była motywacja do powstania smyczy flexi NEW NEON. Połączenie wysoce atrakcyjnego projektu z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa okazało się wymagającą, ale satysfakcjonującą misją. Poznaj Flexi Neon:  automatyczne smycze w jaskrawych kolorach z odblaskowymi obudowami na neonowej lince lub taśmie! Spraw, aby Twój pupil był bezpieczny podczas porannego i wieczornego spaceru.

czytaj całość »
Sterylizacja i kastracja! Dlaczego warto?
Sterylizacja i kastracja! Dlaczego warto?

Zabieg kastracji i sterylizacji jest coraz częstszą decyzją podejmowaną przez właścicieli psów i kotów. Wynika przede wszystkim z troski o zdrowie zwierząt, ale również z chęci zapobiegnięcia niechcianym ciążom. Zapraszamy na nasz blog! Z artykułu, który przygotowaliśmy, dowiesz się, jakie są różnice między sterylizacja a kastracją, poznasz mity i fakty dotyczące tych dwóch zabiegów oraz korzyści wynikające z kastracji i sterylizacji. Podpowiemy Wam również jak zabezpieczyć ciało pupila przed zabrudzeniami i wylizywaniem z ubrankami Grande Finale. 

czytaj całość »
Tropical - jesteśmy polską marką
Tropical - jesteśmy polską marką

Historia powstania naszej firmy sięga początków polskiej akwarystyki. Właśnie wtedy, zafascynowani tym pięknym hobby, dostrzegliśmy szansę na rozpoczęcie własnej działalności związanej z wytwarzaniem produktów dla miłośników i hodowców ryb. Od początku naszej biznesowej historii, czyli końca lat 70. ubiegłego wieku, swoją siedzibę i fabrykę mamy na Śląsku – w Chorzowie. To tam codziennie pracujemy na sukces naszej firmy, starając się dostarczać najwyższej jakości produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Naszym motto są słowa: WE FEED, WE CARE, WE LOVE i to one przyświecają naszej działalności.

czytaj całość »
BRIT CARE GRAIN-FREE SENIOR WEIGHT CONTROL - karma dedykowana kotom starszym
BRIT CARE GRAIN-FREE SENIOR WEIGHT CONTROL - karma dedykowana kotom starszym

W kocim życiu wiele jest wyjątkowych chwil. Jedną z nich jest moment wkroczenia naszego czworonożnego przyjaciela w okres starości. To czas, w którym nasz kot wymaga szczególnej opieki ze strony swoich opiekunów. Zwierzęta domowe wkraczają w ten wyjątkowy okres stosunkowo szybko. Mianem kociego seniora określamy zwierzęta, które ukończyły 7 rok życia i to właśnie od tego momentu powinniśmy w sposób szczególny zadbać o ich zdrowie. Wraz z wkraczaniem w dojrzały wiek zmianie ulega wiele procesów w organizmie kota. Jeżeli więc chcemy cieszyć się towarzystwem naszego czworonoga przez długie lata powinniśmy zadbać zarówno o jego kondycję fizyczną, psychiczną ale także o odpowiednią dietę, ponieważ nieodpowiednie żywienie doprowadza do poważnych komplikacji zdrowotnych. Właściwe żywienie dla kocich seniorów bez poważnych chorób ogólnoustrojowych zapewni Brit Care Grain Free Cat Senior – karma dedykowana kotom starszym.

czytaj całość »
W sosie czy w galaretce? Nowe smaki wiejskiej sielanki od Country Farms!
W sosie czy w galaretce? Nowe smaki wiejskiej sielanki od Country Farms!

Do rodziny karm marki Country FarmsTM, oferującej uczciwe przepisy ze swojskich składników, dołącza gama karm mokrych w puszkach. Karmy mokre w puszkach Country FarmsTM, kierują się tą samą filozofią co karmy suche. Cała linia skomponowana jest w większości z naturalnych składników z lokalnych gospodarstw, a formuły nie zawierają egzotycznych, pospolitych czy sztucznych dodatków.

czytaj całość »
W 2021 obchodzimy urodziny cały rok!
W 2021 obchodzimy urodziny cały rok!

W 2021 roku obchodzimy 25 urodziny i świętujemy CAŁY ROK! PRZEWIDUJEMY MNÓSTWO JUBILEUSZOWYCH ATRAKCJI!
m.in:
- wyjątkowe jubileuszowe promocje na wybrane produkty w SUPER CENIE przez cały miesiąc
- wsparcie schronisk i adopcji psiaków
- ciekawe artykuły promujące POLSKIE marki
- rabaty, promocje, nowości
- konkursy i zabawy
- 2 razy w miesiącu eventy urodzinowe w naszych marketach oraz rabat -25% na cały asortyment! 

NAJBLIŻSZE URODZINY obchodzi sklep: 08.05 MALBORK, Dekada

czytaj całość »
Kleszcze - stałe zagrożenie! Co należy wiedzieć i jaki preparat wybrać?
Kleszcze - stałe zagrożenie! Co należy wiedzieć i jaki preparat wybrać?

Liczba kleszczy w Polsce z roku na rok rośnie. Pasożyty te można napotkać wszędzie: w ogrodach, w lasach, parkach i na wrzosowiskach. To dlatego staramy się rozpowszechniać informacje o tym, w jaki sposób zwierzęta i ludzie łapią kleszcze oraz jak chronić zwierzęta przed poważnymi zagrożeniami dla zdrowia powodowanymi przez te pasożyty. Bądź kleszczoświadomy!
Niezależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkasz, Twoje zwierzę może złapać kleszcza. Pasożyty te żyją nie tylko na obszarach wiejskich, lecz również w miejskich parkach i ogrodach. Znajdują gospodarza, takiego jak pies, lokalizując go, za pomocą przednich odnóży uniesionych w powietrze. Gdy zwierzę otrze się o kleszcza, ten przenosi się na nie i przyczepia, wgryzając w skórę i umocowując w miejscu. 1 na 3 kleszcze roznosi choroby zakaźne niebezpieczne dla psów. Najpopularniejszą chorobą odkleszczową jest babeszjoza – bardzo groźna, śmiertelna choroba. Okres inkubacji trwa zazwyczaj od 7 do 14 dni, a objawy są bardzo niespecyficzne, przez co ciężko jest samodzielnie rozpoznać babeszjozę. Główne objawy kliniczne to wysoka gorączka, osłabienie, apatia i brak apetytu. Następnie w wyniku anemii pojawia się bladość błon śluzowych oraz żółtaczka. Temu etapowi towarzyszy również ciągły spadek masy ciała. W przypadku babeszjozy szybka diagnoza jest kluczowa, ponieważ nieleczona choroba może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

czytaj całość »
łaKOCIE - jakie przysmaki dla kota wybrać?
łaKOCIE - jakie przysmaki dla kota wybrać?

Jaki kociak nie uwielbia być wynagradzany smacznymi kąskami? Dobrze kiedy przysmaki nie tylko smakują, ale również dobrze wpływają na ogólną kondycję Twojego mruczka. To czysta przyjemność oprócz podstawowej karmy dla kota, podać mu ulubionego kąska. Przysmaki dla kota występują w różnej postaci. Może to być typowa mała przekąska, pasta, mleko, trawa, kabanos lub po prostu płynny napój. Wzbogacone są witaminami oraz mikroelementami, wiele z nich pomaga również rozwiązywać podstawowe problemy związane z zakłaczaniem, higieną jamy ustnej, czy matowieniem sierści.

czytaj całość »
PSIEkąski - jak wybrać przysmaki dla psa?
PSIEkąski - jak wybrać przysmaki dla psa?

Przysmaki, smaczki, ciasteczka, kosteczki, kabanosy, pasty, paski, gryzaki... są nierozłączną częścią niezbędnika dla przyszłego i obecnego czworonożnego właściciela. Bez względu na to czy podajemy je psu jako urozmaicenie do codziennej karmy, czy też używamy ich podczas treningu. Nie znajdziemy nikogo, kto nie podarowałby takiego smakołyku swojemu pupilowi. Właściciele psiaków nie mogą narzekać na wybór przysmaków dostępnych w sklepie. Bogata oferta smaków, kształtów, i rozmiarów jet na tyle duża, że bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego dla każdego pupila. Tak jak przy wyborze karmy pierwszą rzeczą, jaka powinien zrobić każdy właściciel, jest przeczytanie etykiety produktu i zastanowienie się, do czego dany smakołyk ma służyć.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium