
Blog

Zawierający wyciąg z granatu preparat FRESH DENT FRANCODEX ma działanie zapobiegające osadzaniu się płytki nazębnej, co z kolei ogranicza tworzenie się kamienia nazębnego i pomaga zachować świeży oddech.
Skład:
Woda, gliceryna. Dodatki: emulgatory, przeciwutleniacze: wyciąg z granatu, konserwanty, barwniki: błękit patentowy.
Składniki analityczne: białko surowe 0,1%, popiół surowy 0,1%, wilgotnosc 98,4%, tłuszcz surowy 0,2%, włókno surowe 0,1%
Sposób stosowania:
Wstrząśnij butelką przed użyciem. Codziennie rozpuszczać FRESH DENT w wodzie do picia zwierzęcia. Posłużyć się nakrętką jako dozownikiem: 1/2 nakrętki (5 ml) na 250 ml wody, 1 nakrętka (10 ml) na 500 ml wody. Codziennie wymieniać wodę w misce. Może powstać niewielki osad nie wpływający na jakość produktu.
Szukasz skutecznego, a zarazem bezpiecznego sposobu na pozbycie się kamienia nazębnego?
Fresh dent - Łatwość stosowania i specjalistyczne działanie:
-likwiduje nieprzyjemny zapach
-poprawia ogólny stan higieniczny jamy ustnej
-rozpuszcza kamień nazębny
-likwiduje drobnoustroje i znacznie ogranicza ich obecność w jamie ustnej
-zalecany nawet po zabiegach stomatologicznych, może być stosowany przy jednoczesnej terapii antybiotykami lub lekami przeciwzapalnymi
-nie zawiera ksylitolu, nie powoduje przebarwień
-stosowanie: ½ nakrętki na 250 ml wody
Higiena jamy ustnej. Nowy trend, czy konieczność?
Pies ma uzębienie mięsożercy: jego zęby są spiczaste, idealne do przecinania, a nie miażdżenia pożywienia. W porównaniu z człowiekiem, psy prawie nie przeżuwają. W związku z tym ich ślina nie zawiera amylazy, są więc bardzo podatne na tworzenie kamienia nazębnego. Pierwsza na zębach pojawia się płytka nazębna w postaci żółtego nalotu-są to resztki pokarmu oraz bakterie. Pod wpływem śliny, która zawiera związki mineralne dochodzi do zwapnienia płytki nazębnej i powstania kamienia. Widoczny jest ona na zębach w postaci szorstkiego nalotu o brązowym zabarwieniu. Powstały kamień nazębny sprzyja dalszemu odkładaniu się płytki nazębnej, która po pewnym czasie ulega mineralizacji. Kamień nazębny wsuwa się pod dziąsła, gdzie dochodzi do namnażania się bakterii, co w konsekwencji daje zapalenie dziąseł i nieprzyjemny zapach z pyska. Nieleczony stan zapalny prowadzi do zapalenia przyzębia, niszczenia tkanek mocujących zęby, ruchomości zębów a po pewnym czasie do ich utraty. Bakterie obecne w jamie ustnej, poprzez naczynia krwionośne, ślinę a nawet wdychane powietrze wędrują po całym organizmie psa. Przedostają się do płuc- powodują zwłóknienie płuc, zapalenie oskrzeli. Serca- degenerację mięśnia sercowego, zapalenie wsierdzia. Wątroby- zapalenie wątroby. Nerek- kłębuszkowe zapalenie nerek. Udowodniono, że 1 miligram pobranej płytki nazębnej zawiera około 10 milionów bakterii, reprezentujących 350 gatunków.